Haber

3 Ülke Konsolosluğu ve 1 Okul Kapatıldı! İşte İçişleri Bakanlığı’ndan İlk Açıklama

İçişleri Bakanı Soylu, üç ülkenin İstanbul’daki konsolosluklarının kapatılması kararıyla ilgili olarak, “60 milyon turist hedefi koyduğumuz gün Türkiye’de yeni bir manevi savaş başlatmanın eşiğindeydiler.”

‘Her şey çok açık ve net’

”Her şey çok açık ve net. İstikrarlı bir Türkiye olmasa da ne olursa olsun anlayışıyla hareket ediyoruz.Soylu dedi ki:

“Terör örgütlerini besleyenlerin kimler olduğunu biliyoruz. PKK-PYD’yi besleyen Amerika Birleşik Devletleri’dir. Yıllardır para, lojistik ve insan kaynağı besleyen Amerika ve Batı, terör devleti kurma hayalinden vazgeçmedi. Amerika ve Batı bizim bu coğrafyada bağımsız ve özgür olmamızı istemiyor.

“Operasyonlarda 15 kişi gözaltına alındı, 5 kişi tutuklandı”

60 milyon turist hedefi koyduğumuz gün Türkiye’de yeni bir manevi savaş başlatmanın eşiğindeydiler. Operasyonlarda 15 kişi gözaltına alındı, 5 kişi tutuklandı.

İstedikleri kişileri cezaevinden çıkaramayınca metne imza atan büyükelçiler, Türkiye’de hukuki operasyon yapmak isteyen büyükelçiler şimdi de Türkiye’de terör operasyonu yapmaya çalışıyor.

Farklı bir ülkeden bir istihbarat görevlisi, Türkiye’de birkaç kişiye iş teklif etti. Türkiye Cumhuriyeti o istihbaratçının kim olduğunu biliyor. Biz bunlardan birini yapsak Türkiye’yi dünyaya terör devleti ilan ederler. Çuvalın içine girip bizi ısırmaya çalışanları biliyoruz. 15 Temmuz’un da gerisindesiniz. Açık. Uluslararası bir operasyonla karşı karşıyayız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu