Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Milli mücadele ruhunu hiçbir zaman kaybetmedik. Sakarya’nın oğlu Sait Faik, “Bir insanı sevmekle başlar her şey” diyor. 21 yıl değil 40 yıl dimdik durduk ve bu millete efendi değil, hizmetkar olmaya geldik. Bildiğiniz gibi bizim hareketimizde ablalarımızın yeri çok farklı. Kale içeriden fethedilir. Hanımlar bu konudaki kararını verdikten sonra iş biter. Umudumuzu hiç kaybetmedik. Cumhur İttifakı olarak bugüne kadar 4-5 kez deprem bölgesine gittik. İş yapmak için turist olarak gittik. Yüzyılın felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. 24 yıl önce 17 Ağustos 1999’da Sakarya ve Marmara’nın neredeyse tamamında meydana gelen depremin acı hatıraları yüreğimizde taptaze.

1999’a göre her konuda çok ileride olan bir ülke olarak Türkiye, 6 Şubat sarsıntılarının yaralarını hızla sarıyor. 650 bin yeni konut yaparak deprem riski taşıyan şehirlerimizi tamamen canlandıracağız. Tüm ülkemizi depreme hazırlamak için kapsamlı kentsel dönüşüm projeleri yürütüyoruz.

“Türkiye ASLA BU TERÖR ÖRGÜTLERİNİN OYUNCAĞI DEĞİLDİR”

Kemal Bey’in vaadi yok. Bir sürü yalan. Esrar kaçakçılarından gelen parayı buraya eroin getirecekti. Kemal Bey’in işi ya Kandil’deki teröristlerle ya da onların meclisteki uzantılarıyla… Ne diyorlar? Diyarbakır’da 51 vatandaşımızın ölümüne sebep olan Selo’yu kaldıracaktı. Terör lideri Öcalan’ı indirecekti. Bu ülke terör devleti değil. Türkiye asla bu terör örgütlerinin oyuncağı değildir. Kemal Bey bunları söylerken Meral Hanım’ın çelişkili bir ifadesi var mı? Bu 7 kişilik masa güzelce yayıldı. 7 kişilik bu tabloyu 14 Mayıs’ta dağıtacaksınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu