Haber

Cumhurbaşkanı Gümrükçü, Brüksel’deki İklim Zirvesi’nde Türkiye’yi Temsil Etti

Çiğli Belediye Başkanı ve Avrupa İklim Paktı Türkiye Büyükelçisi Utku Gümrükçü, iklim kriziyle mücadele temasıyla Brüksel’de düzenlenen “Avrupa İklim Anlaşması: Ortak Eylem” etkinliğine katıldı.

Avrupa Birliği bünyesinde faaliyet gösteren Avrupa Komisyonu’nun ev sahipliğinde Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen İklim Tepesi’ne; Drinkable Rivers Hareketi’ne 800 İklim Anlaşması Elçisi, Drinkable Rivers’ın kurucusu Li An Phoa, Ekonomist Alessio Tailor, profesyonel futbolcu Morten Thorsby, We Play Green’in kurucusu ve iklim aktivistleri katıldı. Gençlik Birliği Danışmanı ve Kamu Sözcüsü Hajar Yagkoubi etkinliğin moderatörlüğünü yaptı.

Etkinlikte tek Lider Gümrük oldu

İklim kriziyle mücadelede Türkiye adına etkinliğe katılan Utku Gümrükçü, 800 İklim Paktı Elçisi arasında yer alan tek Belediye Başkanı olarak dikkat çekti.

Gümrük: “Ülkemizi temsil etmekten gurur duyuyoruz”

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Lider Gümrükçü, “İklim değişikliğinin dünyamıza etkilerini ve bu durum karşısında izlememiz gereken yol haritasını görüşmek üzere İklim Paktı Elçileri ile bir araya geldik. Çok verimli bir program oldu. Sadece biz insanlar için değil tüm canlılar için hayati önem taşıyan bu mücadeleye, İklim Paktı Türkiye Büyükelçisi olarak ülkemiz adına katkı sağlamaya devam edeceğim.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu