Haber

İstanbul’un en tehlikeli semtleri! Japon deprem uzmanı haritadan tek tek gösterdi

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6’lık depremler; 10 ilimizde çok sayıda binanın yıkılmasına ve binlerce insanımızın ölümüne neden oldu.

OLASI İSTANBUL SALLAMASI TAVSİYE EDİLİR

Aradan geçen günlere rağmen deprem bölgesindeki enkazda çalışma sürerken, tüm gözler İstanbul’da beklenen olası depreme çevrildi. Bu noktada megakentte binaların ve zeminin durumu gündeme geldi.

1,5 MİLYON KONUT TAŞINACAK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul ile ilgili yaptığı açıklamada, “1.5 milyon riskli konutu hem Anadolu hem de Avrupa Yakası’ndaki 2 rezerv alana taşıyacağız” dedi. söz konusu.

İLÇE İLÇE RİSKLİ YERLER SAYILDI

Kıdemli İnşaat Yüksek Mühendisi Yoshinori Moriwaki de İstanbul’un taşınmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. A Haber’e konuşan Moriwaki, “İstanbul’da sıvılaşma olan bölgelerin güçlendirilmesi gerekiyor. İstanbul Boğazı’nın iki yakasındaki Sarıyer, Beşiktaş, Alibeyköy, Başakşehir gibi haritadaki kahverengi alanlar oldukça yeterli. Eski Atatürk Havalimanı. Mevkii Ataköy Avcılar Küçükçekmece Büyükçekmece’de zemin iyi değil Buranın zemini Hatay’daki gibi Burada çok sıvılaşma var Burada iyi bir temel varsa ve fore kazık kullanılıyorsa orayı düşünmüyorum binalarda sorun olacak.şimdi yeni bir proje başlıyor ve bir çok bina yıkılacak.projeden sonra milyonlarca vatandaş ama herşeyden önce riskli alanlarla uğraşmamız lazım.önemli bir dönüşüm Zeytinburnu, Fatih, Kağıthane ve Esenyurt bölgelerinde de ihtiyaç var.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu