Haber

İYİ Parti toplantısında gerginlik yaşandı, Akşener muhalefete rest çekti

GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önceki gün partisinin genel merkezinde GİK üyeleriyle bir araya geldi. 28 Mayıs seçimlerinin ardından partililerle bir araya gelerek partisinin geleceği hakkında görüş alışverişinde bulunan ve seçimleri pahalıya mal eden Akşener, GİK üyelerinin seçim değerlendirmelerini dinledi.

“PARTİ YÖNETİMİNDE TEK SİZ OLMADIĞINIZI GÖRELİM”

Ankara’nın perde arkasında kalan teze göre bazı GİK üyeleri, Akşener’e “200 kişilik Kurucular Kurulu’nun istifalar nedeniyle 131’e düşmesinden endişe duyduklarını” iletti. “Gergin” geçtiği belirtilen görüşmede, Akşener’e muhalif isimlerin kurultayda Akşener’e karşı aday göstermek istedikleri öğrenilirken, “Hanımefendi (Akşener) bakın öyle değil” yorumlarında bulunuldu. Parti yönetiminde tek başına”. Cumhuriyet gazetesinin haberine göre Akşener’in muhalefet üyelerine “Bana karşı herkes gelebilir, adayım” sözleriyle yanıt verdiği kaydedildi.

PARTİ SÖZCÜSÜNÜN ÇIKIŞI DİKKAT ÇEKTİ

Yeni istifaların da yaşanabileceği görüşmenin ardından açıklama yapan DÜZGÜN Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, “Akşener’in çevresine kenetleneceğiz” sözlerine dikkat çekti.

İYİ Pargı GİK üyesi Emine Küçükali dün partisinden istifa etti.

GİK ÜYESİ KÜÇÜKALİ DÜN İSTİFA EDİLMİŞTİ

İYİ Parti 27. dönem İzmir Milletvekili Aytun Çıray ve eski Devlet Bakanı ve UYGUN Partisi kurucusu Prof. Dr. Ahat Andican’ın ardından dün İYİ Parti’den üst düzey bir istifa daha geldi. YETERLİ Partisi Genel Yönetim Kurulu ve Kurucular Kurulu Üyesi Emine Küçükali partisinden istifa etti. Küçükali, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İddiamız bizi çok şaşırttı, milletimizin umutlarını yıktık. Paraya ve çıkara dayalı ilişkilerin emeğin kutsallığına tercih edildiğini, tek vasıfları olanların işe yaradığını gördük. akraba yakınlığı ışık hızıyla zemin kazandı, “başkaları adına mahcubiyet”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu