Haber

Kayseri Büyükşehir’den deprem bölgesine yardım yağmuru

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
AFAD’ın verilerine göre dün saat 04.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7 ve Elbistan ilçesinde 13,24 büyüklüğünde 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana gelirken, depremzedeler için devlet ve millet el ele verdi. afet bölgesi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Kayseri Büyükşehir Belediyemiz tarafından depremzedelere dağıtılmak üzere genel hayatı etkileyen olumsuz koşulların iyileştirilmesine katkı sağlamak amacıyla bölgeye yardım malzemeleri gönderiyoruz.” söz konusu.

Önder Büyükkılıç, seferberlik ilan edilen deprem bölgesine 20 farklı yardım tırı ile gıda, ısıtıcı ve battaniye yüklü 3 yardım tırının yola çıktığını belirtti. Bere gibi kışlık giysilerden oluştuğunu söyledi.

GÜN, BİRLİK GÜNÜ

Günün birlik olma ve tek yürek olma günü olduğunu vurgulayan Büyükkılıç, “Bütün derdimiz, ihtiyaç sahibi depremzedelerimize yardım etmektir. Bu süreci birlik ve beraberlik içinde atlatacağız” dedi.

Yardım TIR’ları ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı ekipmanlarla dolu tırlar koordineli bir şekilde Kayseri’den deprem bölgesine uğurlandı.

haberortaca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu