Ekonomi

Letven Capital’den Linktera’ya 100 milyon TL’lik yatırım

Finans ve bankacılık sektörü başta olmak üzere medya, ulaşım, lojistik, e-ticaret ve kamusal alanlarda dijital dönüşüm ve danışmanlık hizmetleri veren Linktera, Letven Capital’den 100 milyon TL’lik yatırım alarak değerli bir iş ortaklığına imza attı. bir Enterprise Capital Portföy Yönetimi şirketidir. .

Linktera, bu yatırımla Türkiye ve Dubai’deki genel müdürlük ve satış ofislerinin yanı sıra yeni coğrafyalara açılmayı ve mevcut işlere ek olarak yeni iş ve hizmetlere odaklanmayı planlıyor.

İş ortaklığı ve gelecek planları hakkında bilgi veren Linktera CEO’su Taşkın Osman Aksoy, “10 yılda 120 milyon TL Ar-Ge harcaması yaptık ve 30’dan fazla Ar-Ge projesi gerçekleştirdik. Son 3 yılda 6 farklı eseri hayata geçirdik ve satışına başladık. Tüm bunları, her biri kendi alanında uzman ve aynı zamanda girişimci olan 250’den fazla çalışma arkadaşımızın fikir ve hizmetleriyle gerçekleştirdik. Letven Capital ile yaptığımız bu yeni ortaklık ile temellerini attığımız bu ‘geleceği dönüştürmek’ stratejimizi çok daha geniş bir coğrafyaya sunmayı hedefliyoruz.” söz konusu.

Letven Capital Genel Müdürü Kamil Kılıç, şirketlerin yatırım alırken bu sermaye girişini kullanma biçimlerinin, o şirketin kendi işine ve ülkesine bakışını da ortaya koyduğunun altını çizdi.

“Türkiye’deki yazılım ve bilişim bölümünün büyüklüğü 23 milyar dolara ulaştı. Yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’de 208 teknoloji girişimi 2022’nin ilk 9 ayında 1,5 milyar dolarlık yatırım aldı; Türkiye bu miktarla ABD ve İngiltere’nin ardından 3. sırada yer aldı. Yılın son çeyrek rakamları ile Türkiye’deki teknoloji şirketlerinin 1,8 milyar dolarlık yatırım aldığı düşünülüyor. Bu rakam 2021’de 1,6 milyar dolardı. Türkiye’deki teknoloji şirketlerinin bu yatırım iştahından memnunuz”

Farklı Coğrafyalara Açılım Devam Edecek

Linktera CEO’su Taşkın Osman Aksoy, “Geçen yıl 130’un üzerinde farklı projeye imza attık. Şimdiye kadar asıl amaç bu hizmetleri Türkiye ve Dubai ofisimiz aracılığıyla Ortadoğu ülkelerine ulaştırmaktı. Bu yeni yatırımla hedeflerimiz arasında yer alan yurt dışına açılmaya devam edeceğiz. Yılın ilk yarısında Katar’da, ikinci yarısında ise ABD’de birer ofis daha açacağız.”

haberakyaka.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu