Haber

Muharrem İnce’nin ittifaktan ayrılmasına tepki gösteren Özdağ’a yanıt: Ben kimsenin yedek adayı değilim

Seçimlere sayılı günler kala siyasi gündem oldukça hareketli saatler geçiriyor. Meral Akşener’in Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkıp 6’lar Masası’ndan ayrılmasının ardından Vatan Partisi ile Zafer Partisi’nin ittifakı kurulmadan dağıldı.

ÖZDAĞ: MUHARREM İNCE BÜYÜK BİR YANLIŞ YAPTI

Kayseri’de yerel bir televizyona konuşan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Muharrem İnce’nin ittifaktan ayrıldığını duyurdu. Özdağ, İnce’nin Mansur Yavaş’ı adaylığa davet etmesi nedeniyle böyle bir hamle yaptığını söyledi. İnce’ye sert sözler söyleyen Özdağ, “Muharrem İnce 24 saat önce ittifaktan ayrıldığını açıkladı. Mansur Yavaş’ı aradığımda İnce Bey’in böyle tepki vereceğini tahmin etmiştim. Hata yaptı. Çok büyük hata yaptı. Onun takdiri, “Saygı gösteriyoruz. Siyaset devlete ve millete hizmet yeridir. Kendi kişisel siyasi kariyerimizi planlayacağımız ve egolarımızı tatmin edeceğimiz bir yer değil” dedi.

İNCE: BEN KİMSENİN YEDEĞİ DEĞİLİM

Özdağ’ın sözlerine katıldığı bir televizyon programında yanıt veren Muharrem İnce, kimsenin yedek aday olmadığına değinerek, “Özdağ Bey bir partinin genel başkanı, ben de öyleyim. Mansur Yavaş başka bir partinin belediye başkanı. . Ben bunu siyasi terbiyesizlik olarak görüyorum, doğru değil. Partiyi bunun için mi kurdunuz o zaman? Belediye bizi cepheye davet ediyor, benim belediyede işim yok”.

4 PARTİ İTTİFAK TOPLANTISI

Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Aralık 2022’de Zafer Partisi, Adalet Partisi ve Hakikat Partisi ile ittifakı görüştüklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu