Haber

Profesyonel Boksör Hüseyin Cinkara’nın Babası Mehmet Cinkara Hayatını Kaybetti

Profesyonel boksör Hüseyin Cinkara’nın babası Mehmet Cinkara hayatını kaybetti. “İstiklal marşımızı söylet, bayrağımızı dalgalandır, ülkemizin sesini dünyaya duyur” diyen baba Çınara, boksör oğlunun galibiyetinin ardından son nefesini verdi.

Almanya’da yaşayan Mehmet Cinkara, profesyonel boksör olan oğlu Hüseyin Cinkara’nın maçını izledikten sonra hayatını kaybetti. Kalp ve böbrek yetmezliği nedeniyle 5 hafta önce hastaneye kaldırılan baba Çınara, ‘Artık yapacak bir şey yok, evinize götürün sevdikleriyle vedalaşın’ diyerek doktorlar tarafından taburcu edildi. Aynı dönemde boks maçına hazırlanan oğlu Hüseyin Cinkara’nın hazırlıklarına devam etmesi için ‘Oğlum git maçı oyna, iptal etme, İstiklal Marşımızı söyle, bayrağımızı çek, yap’ dedi. ülkemizin sesi dünyaya duyuldu. Ben seni beklerim merak etme’ diyerek oğluyla vedalaştı.

WBC Asya şampiyonluk maçını üstün bir performansla kazanan Hüseyin Cinkara, önce maçı televizyondan izleyen ve başarısından büyük gurur duyan babası Mehmet Cinkara’nın yanına gitti. Oğlunu son kez gören Cinkara, alnından öperek gurur duyduğunu söyledi.

84 yaşında hayatını kaybeden Mehmet Cinkara’nın cenazesi, Osmaniye’nin Kadirli köyünde, trajik bir trafik kazasında hayatını kaybeden 46 yaşındaki oğlu ve 9 yaşındaki torununun yanına defnedilecek. Yıllar önce. – İSTANBUL

camardiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu