İş

TTSO ve İŞKUR’dan depremzedelere istihdam desteği

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Erkut Çelebi, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından Trabzon’a gelen afetzedeleri İŞKUR ile iş birliği içinde çalışmak üzere yerleştireceklerini bildirdi.

Çelebi yaptığı yazılı açıklamada, 11 ili etkileyen depremler nedeniyle bölgenin farklı yerlerinden binlerce kişinin işini kaybettiğini belirtti.

Depremzedelerin illerinden Trabzon’a göç ettiklerini ya da kesintili bir dönem için Trabzon’a geldiklerini belirten Çelebi, “Bu kişilerin mesleklerine göre yerleştirilmesini önemsiyoruz. İŞKUR bu konuda bir çalışma başlattı. meslek kümelerine göre Trabzon’a gelen depremzedeler.” ifadelerini kullandı.

TTSO üyelerinin talepleri doğrultusunda İŞKUR ile iş birliği yapılarak depremzedelere istihdam sağlanacağına dikkat çeken Çelebi, şunları kaydetti:

“Özellikle mobilya, dokuma, kaynak, CNC, plastik doğrama, alüminyum cephe kaplama, turizm şubesi ve hizmet sektöründeki üyelerimizin bizden talepleri oluyor. Her türlü teknik elemana ihtiyaç var. Biz buna dikkat ediyoruz. Bunun böyle olduğuna inanıyorum.Trabzon’a gelen depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanmasında emeği geçen iş dünyası temsilcilerine, ellerinden geldiğince öğrenci kabul eden özel okullara ve tüm camiamıza teşekkür ederim. Bugüne kadar deprem bölgesine yapılan yardımların yanı sıra iş imkanı sağlayan üyeler.”

ayancikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu