Haber

Yahşihan’da 2. sınıf mobil atık toplama merkezleri kurulacak

Yahşihan Belediyesi, çevre kirliliğinin önlenmesi ve geri dönüşüm bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla ilçedeki makul noktalara 2. sınıf taşınabilir atık toplama merkezleri kuracak.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre Önder Osman Türkyılmaz, MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk ve İl Başkanı Murat Abalı’ya proje hakkında bilgi verdi.

Öztürk, Yahşihan Belediye Başkanı Türkyılmaz’a çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, bunun tüm il ve ilçelerde uygulanması gerektiğini belirtti.

2023 yılının ilçede “sıfır atık yılı” olacağına da değinen Türkyılmaz, kağıt, karton, plastik, cam, metal, bitkisel yağ ve elektronik atıkların toplanarak taşınabilir merkezlerde geri dönüştürüleceğini vurguladı.

Zamanla mobil merkezlerin sayısının artacağını kaydeden Türkyılmaz, şöyle konuştu:

“Çevre kirliliğinin önlenmesi ve geri dönüşüm atıklarının ekonomiye kazandırılması çalışmaları kapsamında en kısa sürede 2. sınıf mobil atık toplama merkezlerimizi mahallelerimize yerleştireceğiz. 7 farklı atığın toplanabildiği merkezlerimiz sayesinde Geri dönüştürülebilir atıklarımızı ekonomiye kazandırıyoruz. Ayrıca 72 adet mavi plastik geri dönüşüm konteynerimizin dağıtımını gerçekleştirdik.”

habergolpazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu