Haber

İett Yaklaşan Kar Yağışına Hazır

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) kurumlarından İstanbul Elektrikli Tramvay ve Tünel İşletmeleri’nin (İETT), 5 bin 680 otobüs, 670 metrobüs ve 2 bin 639’u kendi araçları, 3 bin 041 Özel Kamu olmak üzere 120 elektrikli aracı bulunuyor. Otobüs araçları. İstanbul’da beklenen kar yağışı için hazırlandı.

İETT’den yapılan açıklamaya göre, araçların kış lastiği (M+S logolu), antifriz ve ısıtma sistemleri gibi gerekli donanımları kontrol edilerek, İstanbul’un engebeli coğrafyasında özellikle riskli yerler için özel önlemler alındı. Ek seferler ve ilave işçi planlaması yapılırken, metrobüs sınırına 24 saat kesintisiz hizmet vermek amacıyla metrobüs sınırına özel olarak 39 farklı kar temizleme aracı, 8 farklı çözüm aracı ve 5 kepçe olmak üzere 52 araç konuşlandırıldı. Kar yağışının beklendiği günler için 24 saat ek işçi görevlendirilirken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İETT ekipleri tarafından erzak hazırlandı.

“AVRUPA’NIN 23 ÜLKESİNDEN FAZLA NÜFUSA HİZMET VERİYORUZ”

Avrupa’da 23 ülkeden fazla nüfusa sahip İstanbul’a günde 55 bin farklı seferle ulaşım hizmeti veren İETT, İstanbul için çalışmalarına tüm gücüyle devam ediyor.

arsin-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu