Haber

4 yaşındaki erkek çocuk, cinsel istismar suçlusu amcasıyla aynı evde yaşıyor

Anne ve babası boşanan ve velayeti annede olan 4 yaşındaki çocuğun, çocuk istismarından 22 yıl 6 ay ceza alan amcasıyla aynı evde yaşadığı öğrenildi. Olay, babanın çocuğun vücudundaki izleri fark etmesiyle ortaya çıktı.

Barış Pehlivan, Cumhuriyet gazetesinde yazdığı köşe yazısında, babanın şikayeti üzerine soruşturma başlatıldığını ancak amcanın ifadesi alınmadan dosyanın kapatıldığını iddia etti. Çocuğunu o meskende bırakmak istemeyen baba gözaltına alındı.

Barış Pehlivan’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“MO Amca çok ağır bir belgede sanıktı. İki farklı çocuğa cebir ve şiddet kullanarak cinsel istismarda bulunmaktan 22 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Peki MO amca şimdi nerede?

Dosyası Yargıtay’daydı ve altı aydır tutuklu ve serbest bırakılmıştı. Daha da kötüsü, bacaklarında morluklar görülen küçük kızla aynı evde yaşıyordu.

Baba sonradan öğrendiği bu gerçeği düşününce çılgına döndü. Küçük kızının morluklarına yapılan saldırının raporunu çabucak aldı.

Ve daha sonra…

Amca MO’dan şikayetçi oldu.

Savcı soruşturma başlattı, müşteki babanın sözünü aldı, ardından küçük kızın annesinin sözünü aldı. Bir önceki cümleye nokta koyduğumun farkında mısınız? devam edemedim Çünkü Denizli’deki savcı, şüpheli amcası MO’nun sözünü almadan belgeyi kapattı.

Anne, aynı konutta yaşadığı erkek kardeşi MO’dan şikayetçi olmadığı için babanın kabahat beyanı “varsayımsal” olarak değerlendirildi. Gerçekten, 4 yaşındaki kızın bacaklarını kim yaraladı? Savcı bu sorunun peşine bile düşmedi, dava açmadı.” (TAM YAZI)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu