Ekonomi

A101 fiyatlarını sabitledi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, MÜSİAD Genişletilmiş Liderler Toplantısı’nda iş dünyasını “fiyat ve indirimleri sabitleyin” davetini yineledi. Birçok eserde fiyat sabitleyen ve indirim yapan işletmeleri tebrik eden Nebati, tüm işletmeleri emsal uygulamaları uygulamaya davet etti.

Bu kapsamda 14 perakende birliğini, 5 bin 500 şubeyi ve 100 binden fazla çalışanı bulunan firmaları temsil eden ve perakendecilerin çatı kuruluşu olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu, gıda, katı tüketim kümelenmesi, temiz ürünlere zam yapmama kararı aldıklarını açıkladı. , mutfak araç ve gereçleri.

Ankara’da Yunus Market, İstanbul’da Altunbilekler, Happy Center, İzmir’de Onur Market, Hakmar, Başdaş, Konya’da Çelikkayalar, Erzurum’da Düzgün Market gibi birçok tanınmış market zincirinin üyesi olan Federasyon, “yerel olarak” Devletin 81 ilinde zincirler.Her zaman vatandaşın yanında olmaya devam edecekler” dedi.

OCAK AYI SONUNA KADAR SABİT KALACAK

A101, ocak ayı sonuna kadar temel ihtiyaç maddeleri de dahil olmak üzere 2023 yılı kalemlerinin fiyatlarını sabitleyeceğini kaydetti. Daha önce zincir marketlerden Şok, Migros, CarrefourSA ve Happy Center “indirim” ve “fiyat sabitleme” uyguladıklarını açıklamıştı. İlk açıklama Şok Marketler’den geldi ve şirket Ocak ayı boyunca 1000 ürün için sabit fiyatlara sahip olduğunu açıkladı.

Migros ayrıca un, yağ, çay, şeker, bakliyat, deterjan, çocuk bezi gibi en temel ihtiyaç maddelerinin yer aldığı 419 adet Migros markalı ürünü Ocak ayı boyunca sabit fiyatla sattığını duyurdu.

CarrefourSA ayrıca gıda ve gıda dışı ürünler kategorilerinde 20 bin üründe yüzde 20’den yüzde 40’a varan indirim uygulama kararı aldığını belirterek, davetin temelini kendisinin oluşturduğunu belirtti.

Happy Center ayrıca yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerin etiket fiyatlarını yüzde 10 ila 20 oranında düşürdüklerini, gelecekte arza bağlı olarak et ve süt ürünlerinde indirim yapabileceklerini duyurdu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu