Ekonomi

Bakanlıktan kıymetli maden rafinerilerine işletme izni başvurusu hatırlatması

Yurt içinde kıymetli maden rafinaj faaliyeti ile iştigal eden tüzel kişilerin 23 Mart mesai bitimine kadar faaliyet izni başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı internet sitesinde kıymetli maden rafinerileri ile ilgili duyuru yapıldı.

Kıymetli Madenler Standartları ve Rafinerileri Tebliği’nin 23 Şubat’ta Resmi Gazete’de yayımlandığı hatırlatılan duyuruda, söz konusu tebliğe istinaden 23 Şubat prestijiyle ülkede rafinaj faaliyetlerinde bulunan Türkiye’de yerleşik tüzel kişilerin, faaliyet ruhsatı almak için 23 Mart Perşembe günü mesai bitimine kadar Bakanlığa başvurması gerektiğini belirtti.

Duyuruda, “23 Mart 2023 tarihine kadar başvurmayanlar bu tarihten sonra rafinaj faaliyetinde bulunamayacaklardır. Başvuru yapanların bildirim kararlarına 31 Mart 2023 tarihine kadar uymamaları halinde başvuruları reddedilecek ve 31 Mart 2023 tarihinden itibaren rafinaj faaliyetinde bulunamayacaklardır. Ancak, Bakanlığın gerekli görmesi halinde, Borsa Rafineri Listesinde yer alan ve rafinaj başvurusunda bulunmayan rafineriler ise söz konusu olacaktır. 31 Mart 2023 tarihine kadar Bakanlığa işletme ruhsatı veren veya başvurusu reddedilenlerin Borsa Rafineri Listesinden çıkarılacaktır.” terimler yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu